Za nami II edycja Biegu Walentynkowego Radia Wrocław (ZDJĘCIA, FILMY)

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2017-02-12 07:36 | Zmodyfikowano: 2017-02-12 20:37

Blisko dwieście osób rywalizowało na naszej ścieżce biegowej w Parku Zachodnim we Wrocławiu.

fot. Radek Bugajski

Biegaczy nie przestraszyła mroźna aura i zalegający na trasie lód. Najlepiej ze śliską nawierzchnią i rywalami poradził sobie stały uczestnik biegów Radia Wrocław Jacek Lesiecki. Zwycięzca na pokonanie niespełna 2-kilometrowej trasy potrzebował nieco ponad 6 minut. Ale i jemu nie biegło się łatwo:

Tuż za Jackiem Lesieckim na mecie zameldowali się Jakub Sztoń i Olek Oziębała.

Wśród pań trasę w Parku Zachodnim najszybciej pokonała Aneta Pęczar. Kolejne miejsca na podium zajęły Katarzyna Ptaszek i Katarzyna Rutkowska.

Wyniki znajdziesz: TUTAJ

Aneta Pęczar miała tego dnia podwójne powody do zadowolenia. Wspólnie z Adamem Wierzykiem zwyciężyła w dodatkowej walentynkowej klasyfikacji duetów. Każda para startująca w tej kategorii musiała pokonać dystans połączona specjalną tasiemką. Kolejne duety, które stanęły na podium to: Katarzyna i Mariusz Rutkowscy oraz Agnieszka i Kajetan Sadowscy.

Dodatkową atrakcją był konkurs na najciekawsze i najbardziej zaskakujące przebranie walentynkowe. Na trasie nie brakowało kolorowych postaci z bajek.

Autorzy najbardziej oryginalnych kreacji zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi. Jedna z nich trafiła do Emilii, która na co dzień trenuje ... piłkę nożną w MKS Jelcz Laskowice. Emilia Kryjak w Biegu Walentynkowym startowała wspólnie z koleżankami z drużyny:

Każdy uczestnik oprócz walentynkowego medalu otrzymał w pakiecie startowym bilet otwarty do jednego z wrocławskich kin.

Energetyczną rozgrzewkę dla wszystkich uczestników tradycyjnie przeprowadziła trenerka drużyny biegowej Radia Wrocław Weronika Machowska, która po zakończonym biegu dzieliła się swoją wiedzą podczas krótkich warsztatów dla początkujących biegaczy.


Zdjęcia