Rywalizacja rodzinnych duetów, czyli Bieg Rodzinny Radia Wrocław [FOTO]

Michał Kazulo | Utworzono: 2017-06-04 12:28 | Zmodyfikowano: 2017-06-04 23:48

Za nami kolejna impreza biegowa Radia Wrocław. Miejscem zmagań była radiowa ścieżka w Parku Wschodnim we Wrocławiu.

Zdjęcia: Andrzej Owczarek/Anna Mikołajczyk

Bieg Rodzinny Radia Wrocław, czyli impreza, w której najważniejsze są dzieci. To właśnie najmłodsi nadawali rytm i dyktowali tempo biegnąc w parze z rodzicem lub opiekunem. Na ścieżce biegowej w Parku Wschodnim rywalizowało prawie 230 duetów utworzonych przez dzieci i rodziców. Choć nie wyniki i miejsca były najważniejsze - odnotujmy, że jako pierwszy na mecie zameldował się Franek Kornaś. Ośmiolatek z Ząbkowic Śląskich ma już niemałe doświadczenie biegowe:

Tata zwycięzcy - Marcin Kornaś, kroku synowi dotrzymywał bardzo krótko:

Drugie miejsce zajął wrocławski duet w składzie: córka Hania i tata Marcin Szczukiewicz.

Pełne wyniki TUTAJ


Nie brakowało także rodzinnych tercetów, a nawet kwartetów. Już po raz drugi w radiowej imprezie pobiegła 4-osobowa rodzina Kruków, z tatą Rafałem na czele:

Oprócz rywalizacji na ponad 3-kilometrowej trasie, na najmłodszych czekały liczne atrakcje na specjalnym placu zabaw, a prawdziwe oblężenie, już tradycyjnie, przeżywało stoisko z darmowymi lodami.


Uczestnicy otrzymali dwa identyczne numery startowe: jeden dla siebie, drugi dla dziecka. Biegacze dostali także podwójne pakiety startowe, a na mecie pamiątkowe medale.


W Parku Wschodnim jest wyjątkowo cicho i spokojnie. To naszym zdaniem jeden z najładniejszych wrocławskich parków. Jest najmłodszy i jednocześnie najmniej znany wrocławianom, a my szczególnie go polecamy. Jest idealnym miejscem na trucht lub spacer z dzieckiem.    


Za względu na zamknięcie jednego z mostów w Parku Wschodnim, usytuowanego na trasie biegowej Radia Wrocław, musieliśmy skorygować trasę biegu.

Nowa trasa przebiegała podobnie, z lekkimi zmianami polegającymi na ominięciu mostka. Dystans po korekcie trasy wynosił 3,2 km.

Kolejny Bieg Radia Wrocław już po wakacjach. 3 września zapraszamy na 10-kilometrową rywalizację do Parku Grabiszyńskiego.

Organizatorem placu zabaw była Firma Radosny Uśmiech

Radosny Uśmiech

PARTNER BIEGU

 SPONSOR BIEGU

Zdjęcia