Za nami kolejny bieg Radia Wrocław. Tym razem na 10 kilometrów!

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-09-03 09:30 | Zmodyfikowano: 2017-09-05 11:12

To była świetna okazja do zrzucenia nadmiaru wakacyjnych kilogramów lub sprawdzenia formy przed jesiennymi startami. Zawody odbyły się we wrocławskim Parku Grabiszyńskim.

fot. Andrzej Owczarek

Tym razem uczestnikom radiowej rywalizacji po raz pierwszy przyszło się zmierzyć z dłuższym, bo 10-kilometrowym dystansem. Zanim jednak przystąpili do zawodów, był czas na wspólną rozgrzewkę.

O profesjonalne przygotowanie do biegu zadbała trenerka drużyny Radia Wrocław Weronika Machowska.

Zmaganiom uczestników na radiowej ścieżce w Parku Grabiszyńskim przyglądał się z boku Jacek Lesiecki, który tym razem dopingował swojego kolegę. 6-ciokrotny triumfator radiowych biegów swoją absencję na trasie tłumaczył innym planem przygotowań, ale zapewnił, że wróci jeszcze do biegania pod szyldem Radia Wrocław:

Emocji nie zabrakło. Także tych muzycznych, bo biegaczom i kibicom czas umilali laureaci Muzycznej Bitwy Radia Wrocław - zespół OK.NO.


Biegową rywalizację wygrał Paweł Kwiatek z czasem 37 minut i 28 sekund. Zawodnik z Wrocławia na podium stanął po raz pierwszy w karierze. Co ciekawe, w zawodach debiutował dwa lata temu także ... w biegu Radia Wrocław w Parku Grabiszyńskim.

Tuż po zwycięzcy, z czasem 38:36 sek., na mecie zameldował Grzegorz Brylonek. Drugie miejsce to największy sukces indywidualny w karierze zawodnika drużyny biegowej Radia Wrocław. Trzeci był Tomasz Wroński z czasem 39:14 sek.

Najlepsza kobieta - Anita Hołubowicz - zajęła 24. miejsce (45:31) w klasyfikacji open. Podium wśród pań uzupełniły Agnieszka Hawron i Basia Szpilarewicz.

Wyniki:

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ:

Oprócz medali, atrakcyjnych pakietów startowych i posiłku na mecie - uczestnicy mogli także wziąć udział w konkursie z nagrodami oraz skorzystać z usług specjalistów od medycyny sportowej. Do profesjonalnego fizjoterapeuty Łukasza Radziszewskiego z Vratislavia Medica udał się m.in. drugi na mecie Grzegorz Brylonek:

Na starcie radiowej imprezy pojawili się zawodnicy z całego Dolnego Śląska oraz spoza naszego regionu. Justyna i Edward Fedyczkowscy do Wrocławia przyjechali ze Strzegomia:

Już tradycyjnie liczną grupę na starcie stanowili debiutanci. Część z nich po raz pierwszy biegła na dystansie 10 kilometrów. Inni - tak jak Agnieszka Filipek i Marzena Kozakiewicz z Wrocławia - debiutowali w imprezie Radia Wrocław:

Poza rywalizacją dla dorosłych, jak zwykle, odbył się także Bieg Krasnala dla najmłodszych.

Kolejna radiowa impreza biegowa za trzy miesiące. 3 grudnia zapraszamy Was serdecznie na tradycyjny Bieg Mikołajkowy.

Sponsor biegu

 

 Partner medyczny biegu

Zdjęcia