Bieg wiosenny Radia Wrocław (ZDJĘCIA)

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-03-20 16:51 | Zmodyfikowano: 2016-03-20 21:52

Bieganie wiosną to najprzyjemniejsze doświadczenie dla każdego biegacza.

fot. Anna Mikołajczyk

Znamy już najlepszych zawodników wiosennych zmagań w energetycznych rytmach Radia Wrocław. Najszybszym z 200 zawodników na trasie między mostami Jagiellońskimi i Swojczyckim we Wrocławiu okazał się reprezentant Krakowa - Grzegorz Opiał.  Kolejne miejsca na podium zajęli Jacek Lesiecki i Damian Dyduch.

Wśród pań w Biegu Wiosennym zwyciężyła Danuta Piskorowska. Dla wrocławianki był to już drugi triumf w imprezach organizowanych przez naszą rozgłośnię. - Choć szybko biegam, trudno mnie uznać za zawodowca - przyznała na mecie triumfatorka, która wspomniała także o swojej nietypowej motywacji do działu w imprezie:

Kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej pań zajęły Berenika Styczeń i Jagoda Petryna. 

Niektórzy walczyli z rywalami, inni z samym sobą. Tak jak wrocławianin Marcin Dacko, który przygodę z bieganiem rozpoczął dopiero pół roku temu:

Pełne wyniki znajdziecie tutaj

Bieg na ścieżce "Między Mostami" był pierwszym sportowym akcent astronomicznej wiosny we Wrocławiu. Pierwsi uczestnicy pojawili się ponad godzinę przed planowanym startem:

Łącznie rywalizowało 200 biegaczy. Do pokonania był trasa między mostami - Swojczyckim i Jagiellońskimi.


Na wszystkich zawodników oprócz pakietów startowych - na mecie czekały radiowe medale.

W rywalizacji nie zabrakło oczywiście drużyny biegowej Radia Wrocław. Najlepsi z radiowego teamu byli tym razem Bartosz Masłowiec (37. miejsce) i Joanna Kozubal (75. lokata).

 

 

Zdjęcia