Biegaliśmy razem w Parku Wschodnim! (DUŻO ZDJĘĆ)

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-06-19 08:00 | Zmodyfikowano: 2016-06-19 21:44

Za nami kolejne biegowe zawody zorganizowane przez Radio Wrocław. Tym razem rywalizacja była nietypowa bo biegano w duetach... rodzic wraz z dzieckiem. Takich par było blisko 200.

fot. Andrzej Owczarek

Można było biec, truchtać, a nawet spacerować - byle razem z dzieckiem. To główna zasada kolejnej imprezy biegowej Radia Wrocław, w której wystartowały tym razem rodzinne duety.

Do pokonania był rekreacyjny dystans niespełna trzech kilometrów na radiowej ścieżce we wrocławskim Parku Wschodnim.

W dzisiejszym Biegu Rodzinnym wziął udział m.in 8-letni Bruno, który - jak sam mówi - do tej pory biegał głównie po boisku:

Reguły rywalizacji były nietypowe. Wyjaśniała je tuż przed biegiem Anna Skupień z radiowej promocji:

Zawody wygrał David Montoya z Bełchatowa, który przebiegł trasę w czasie 15 minut i 26 sekund. Zaledwie sekundę po nim na linię mety wbiegł wrocławianin Paweł Raszeja! Emocji było zatem sporo. Trzecie miejsce zajął Dominik Buk z Iwiny z czasem 15:37.

Pełne wyniki znajdziecie klikając na czołową dwudziestkę biegu:

Dodatkowe atrakcje na miejscu zapewniła maluchom Akademia Młodego Radiowca, zaś rozgrzewkę i ćwiczenia ruchowe dla dzieci poprowadziła trenerka drużyny biegowej Radia Wrocław, Weronika Machowska.

Konferansjerem był natomiast Piotr Pietraszek.

Trasę wszyscy pokonali bez przeszkód.

Na mecie na wszystkich czekały natomiast pamiątkowe medale.

Tak wyglądała trasa biegu:

Dlaczego biegamy akurat w Parku Wschodnim? Jest tam wyjątkowo cicho i spokojnie. To naszym zdaniem jeden z najładniejszych wrocławskich parków. Jest najmłodszy i jednocześnie najmniej znany wrocławianom, a my szczególnie go polecamy. Jest idealnym miejscem na trucht, spacer z dzieckiem.

Zdjęcia