Bieg Rodzinny Radia Wrocław, czyli rywalizacja dzieci i dorosłych [ZDJĘCIA I WIDEO]

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-06-03 13:00 | Zmodyfikowano: 2018-06-04 10:36

Na radiowej ścieżce w Parku Wschodnim we Wrocławiu rywalizowało prawie 200 rodzinnych duetów.

Fot: P. Czyszkowski/ I. Diakowska

ZOBACZ WIDEO:

Bieg Rodzinny Radia Wrocław, czyli impreza, w której najważniejsze są dzieci. To właśnie najmłodsi nadawali rytm i dyktowali tempo biegnąc w parze z rodzicem lub opiekunem. Choć nie wyniki i miejsca były najważniejsze, odnotujmy, że jako pierwszy na mecie - już drugi rok z rzędu - zameldował się Franek Kornaś. Dziewięciolatek z Ząbkowic Śląskich, który biegł w parze z tatą Marcinem, 3-kilometrową trasę pokonał w czasie 13:39.90.

Pełne biegu wyniki TUTAJ

Wszystkich uczestników profesjonalnie przed startem rozgrzała trenerka biegowa i świeżo upieczona doktorantka wrocławskiej AWF - Weronika Machowska.

Bieg Rodzinny Radia Wrocław - to impreza rekreacyjna, w której kolejność na mecie nie jest najważniejsza, dlatego nie było w nim nagradzania najszybszych. Były jednak nagrody - niespodzianki. Talony na paliwo o wartości 150 zł, które można wykorzystać na rodzinną wycieczkę, otrzymały pary, które zameldowały się na mecie na 4., 72., 100. i 102. pozycji.

Na trasie przeważały rodzinne duety, ale nie brakowało też tercetów, a nawet kwartetów.

Oprócz rywalizacji na ponad 3-kilometrowej trasie, na najmłodszych czekały atrakcje na sportowym placu zabaw, a prawdziwe oblężenie, już tradycyjnie, przeżywało stoisko z darmowymi lodami.

Na stoisku partnera medycznego biegu, firmy Vratislavia Medica, można było zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz zwiedzić wnętrze specjalistycznego ambulansu.

Kolejny Bieg Radia Wrocław już za 3 tygodnie. 23 czerwca zapraszamy na nocną rywalizację do Parku Grabiszyńskiego na dystansie 5 kilometrów. Szczegóły TUTAJ

 

PARTNEREM MEDYCZNYM BIEGU BYŁA:

 

WODĘ DLA UCZESTNIKÓW ZAPEWNIŁA: